نبات
خواص نبات
2018-02-22
شکر پنیر

شکر پنیر با طعم گل محمدی

آبنبات خراسان(شکرپنیر)

شکر پنیر چیست

شکر پنیر گونه ای نقل به شکل آب نباتهای درشت و تقریبا چهار گوش و مکعب شکل که با مواد معطر از قبیل زنجبیل و وانیل و خوشبو و مطبوع شده .

محصولی است که از مخلوط شکر و آب تولید شده و همچنین طعم دهنده‌های طبیعی مانند پودر هل، پودر نارگیل و… به آن افزوده می‌گردد که در خراسان به آن آبنبات گفته می‌شود و سوغات شیرین شمال خراسان است.

 

نحوه تهیه

« ترکیبی از آب وشکر است که بعد از جوش آمدن و به قوام رسیدن بر روی سنگ بار پهن میکنند .

سپس از دو طرف آن را می کشند تا قرمزی رنگ شکر به سفیدی تبدیل شود .سپس آن را به ابعاد و شکل های گوناگون برش می دهند . شکر پنیر نوعی از شیرینی جات خراسان شمالی و خراسان رضوی به حساب می آید. نمناک»

در شیراز نیز نوعی شکر پنیر وجود دارد که بعد از مراحل بالا بعد از کشش خمیر آن را در آرد برنج یا ارد گندم می گذارند تا در اصلاح رس شود که در شیرازی معروف است و سوغات این شهر به حساب می آید.

فرق بین شکر پنیر و آبنبات

در بعضی از شهرهای شمال خراسان به نوعی از شکر پنیر، آبنبات می‌گویند.

اما این دو با هم تفاوت اندکی دارند زیرا  آبنبات از شکر خالص ساخته می‌شود و شکر پنیر را علاوه بر شکر از آرد برنج یا آرد گندم درست می‌کنند که محصول شیراز می باشد.

فرق بین قند و شکر پنیر

از نظر ماده‌ی اصلی سازنده این دو ماده، تفاوت بین شکر پنیر و قند وجود ندارد. هر دو از ساکارز(شکر) تشکیل شده‌اند. اما از نظر خواص و مزایا، تفاوت آنها شامل موارد زیر می‌شود:

اگر از لحاظ  وزنی مقدار مساوی ای از قند و شکر پنیر را درنظر بگیریم دارای کالری های برابر هستند اما چون قند بافت متراکم تری نسبت به آبنبات خراسان دارد بنابر این با مصرف تعداد مساوی قند و ابنبات ، از آبنبات قند کمتری دریافت می کنیم.

از نظر خاصیت،  آبنبات خراسان با توجه به اینکه از مواد دیگری در ساخت آن استفاده می شود می شود مانند (هل، گلبرگ گل محمدی، لیمو امانی، چای ترش، کاکائو، شیره خرما، کنجد و … ) که همه این ها دارای خواص مفید و دارویی هستند و منابع سرشاری از فیبر و ویتامین و مواد معدنی هستند قطعا از قند های دیگر ارزش غذایی و خوراکی بیشتری دارند.

انواع آبنبات

بطور کلی، انواع  آبنبات خراسان به دو گروه مغزدار و غیرمغزدار تقسیم می‌شوند.

انواع  مغزدار:

در این نوع شکر پنیر ها از مغزهای درجه یک استفاده می‌شود و شامل موارد زیر می‌شوند.

پسته ای، گردویی و کنجدی و …

انواع  غیر مغزدار:

در این گروه غالباً گیاهان دارویی اعلا استفاده می‌شوند و شامل موارد زیر می‌شود

کاکائویی، زعفرانی، هل دار، نارگیلی، وانیلی، لیمو امانی، به لیمو، بهارنارنج، چای ترش، گل گاوزبان، گل محمدی، دارچینی، زنجبیلی و زرشکی و …

روش نگهداری

آبنبات را نباید در معرض هوا قرار داد زیرا که بعد از مدتی نرمی اولیه خودرا از ددست می دهد و خشک می شود که  خوردن آن لذت بخش نخواهد بود.اما اگر در ظروف درب بسته نگه داری شود  یا در پلاستیک فریزر و در یخچال نگه داری شود میتواند چند هفته یا حتی تا چند ماه تازه باقی بماند.

 

سایت نمناک(https://namnak.com/%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%AA.p11133)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.