نبات سفید و زرد
نبات سفید یا زرد
2021-02-03
بسته بندی نبات
نبات بسته بندی
2021-02-17
نبات

نبات

نبات،از خانواده شیرینی جات است که در بین ما ایرانیان جایگاه ویژه ای دارد.و اکثر افراد نسبت به آن علاقه نشان می دهند و اما نبات زعفرانی که هم عطر و هم طعم خاص آن شهرت ویژه ای به آن بخشیده است. در این مقاله سعی داریم شما را با طرز تهیه آن آشنا کنیم تا علاقه مندان به این نوع نبات بنوانند آن را در منزل خود با کم ترین هزینه تهییه کنند.

نبات زعفرانی

نبات زعفرانی:

نبات زعفرانی ، از محلول سیر شده قند ساکارز یا همان شکر در آب به وجود می آید که طی یک مکانیزم فیزیکی تابع زمان و دما، متبلور شده و به صورت بلور های زرد رنگ بر روی تکیه گاه ( چوب ، نخ و …می باشد ) شکل می گیرد.

 

طرز تهییه نبات زعفرانی:

مقداری شکر خالص را در آب ریخته و آن را با آب بجوشانید در صورتی که شکر خالص نبود آن را با سفیده تخم مرغ زده شده تا ضایعات آن گرفته شود.سپس دما را تا 110 در جه سانتی گراد افزایش دهید و مقداری زعفران را به آن بیفزایید.

حال محلول سیر شده را درون یك ظرف تمیز بریزید و نخ یا چوب ها را در اطراف ظرف از سمت داخل قرار دهید و با چسب نواری آنها را محكم كنید. سپس به صورتی كه فاصله هر نخ از نخ دیگر یا چوب ها از یکدیگر حدود 6 سانتیمتر باشد، به آرامی شربت را در ظرف بریزید و درب آن را با یك حوله ضخیم بپوشانید تا ضمن آنكه شربت گرم بماند، آب آن بخار شده و بلورهای نبات روی نخ یا چوب ها ایجاد شود. سپس به مدت 24 تا 48 ساعت صبر كنید تا بلورهای نبات بر روی نخ ها یا چوب ها تشکیل شود.

نبات

خواص نبات زعفرانی : 

  1. بسیار مقوی ، نشاط آور و ضد نفخ
  2. نبات داغ در تسکین درد پشت،کمر، ناحیه شکم و پا درد بسیار موثر است.
  3. نباتی که از نیشکر تهیه شده، از دیر هضم شدن غذا جلوگیری می کند.
  4. از بین برنده سفیدی، نرمی و سردی پوست بدن است
  5. نبات زعفرانی تسکین درد معده و دردهای ناشی از انقباض ماهیچه هاست.
  6. در گذشته برای افرادی که به علت کهولت سن دچار کم حواسی می شدند،چای و آب جوش نبات داغ توصیه می شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.