شکر پنیر
معنی واژه شکرپنیر
2018-02-22
نقل
2018-02-22
نبات

نبات

نبات زعفرانی

طرز تهیه و خواص نبات زعفرانی

در این مقاله قصد داریم چگونگی تهیه نبات زعفرانی و خواص درمانی نبات رابیان کنیم.

برای تهیه نبات و قند از مواد اولیه یکسانی استفاده می شود، اما کریستال های تشکیل دهنده ی نبات از نظر فیزیکی با قند فرق دارد. به همین خاطر خواص نبات با قند متفاوت است. نبات ها به شکل و طعم های مختلفی نیز در بازار وجود دارند. نبات های زعفرانی، دارچینی و لیمویی محبوبیت زیادی دارند. نبات درمان موثری برای مزاج سرد است و همچنین به عنوان یک ضد نفخ قوی عمل می کند.

از نبات علاوه بر مصارف تزئینی برای مصارف درمانی نیز استفاده می شود. در این مقاله درباره برخی  خواص نبات برای سلامت بدن می پردازیم.

تهیه نبات

نبات، از محلول اشباع  شکر در آب به وجود می آید که طی یک مکانیزم فیزیکی تابع زمان و دما، به صورت کریستال های زیبا و متنوعی شکل می گیرد. برای تهیه نباتها ابتدا شکر را در آب جوش حل می کنند تا محلول سیرشده درست شود. محلول سیر شده محلولی است که دگیر توانایی حل شکر را در خود ندارد.سپس نخی در آب آویزان کرده و می گذراند تا خنک شود و بلور تشکیل شود.

نبات بسته بندی

خواص

نبات در مقایسه با قند طبع گرمتری دارد و در تقویت دستگاه گوارش نیز موثر است. از نبات برای درمان دل درد، دل پیچه و اسهال نیز استفاده می شود. برای از بین بردن اسهال می توان نبات را سوزانده تا تبدیل به ماده ایی قهوه ایی شود، این ماده طعم تلخی دارد و مصرف آن باعث از بین رفتن اسهال و مشکلات گوارشی می شود. نبات به هضم بهتر و زودتر غذا کمک کرده و از ترش کردن جلوگیری می کند. همچنین نبات قادر است کرم های موجود در روده بزرگ را از بین ببرد.

درمان سرفه

برای تسکین سرفه، درد سینه و گرفتگی صدا می توان از نبات استفاده کرد به این صورت که نبات را در دهان گذاشته و شروع  به مکیدن میکنید. پزشکان توصه میکنند در هنگام سرماخوردگی برای بهبود سریع تر سرما خوردگی از نبات استفاده شود. استفاده از نبات داغ نیز در از بین بردن خشونت صدا تاثیر بسزایی دارد.

رفع خستگی

یکی دیگر از خواص نبات رفع خستگی است. مصرف چای، قهوه، شیر یا سایر نوشیدنی های گرم دیگر همراه نبات باعث از بین رفتن حس خستگی ناشی از فعالیت های شدید بدنی می شود. اگر از نبات زعفرانی استفاده شود تاثیر بیشتری دارد زیرا که زعفران خود باعث ایجاد حس شادی و سر خوشی در بدن می شود. گفتنی است که مصرف نبات زعفرانی در افزایش و تقویت میل جنسی بسیار موثر است.

رفع خواب آلودگی

از خواص نبات می توان به از بین بردن حالت خواب آلودگی اشاره کرد. مصرف نبات در اوایل صبح باعث افزایش سطح هوشیاری می شود. به همین دلیل است راننده های برون شهری و مسافرین از چای نبات استفاده می کنند. همچنین بهتر است از نبات زعفرانی استفاده شود.

کاهش بزاق دهان

بزاق دهان برای سهولت در جویدن غذا، نرم شدن و کمک به هضم غذا ضروری است. اما در بعضی افراد میزان بزاق زیاد بوده و در هنگام صحبت کردن باعث بروز اختلال  هایی می شود. همچنین در بعضی افراد دیگر بزاق در خواب جاری می شود. جالب است بدانید که نبات قادر است که بزاق را در حد متعادلی نگه دارد و از مشکلات افزایش بزاق جلوگیری کند.

جلوگیری از آلزایمر

مصرف نبات در افراد میانسال از بروز آلزایمر و مشکلات حافظه جلوگیری می کند. همچنین باعث تقویت حافظه و قدرت یادگیری می شود. بنابراین استفاده از آب جوش و نبات یا چای نبات در افراد میانسال و هم چنین افراد مسن  توصیه می شود.

درمان کمر درد

یکی دیگر از اثرات نبات بهبود کمر درد می باشد و از شایع ترین آنها، کمر دردهای دوران قاعدگی است که زنان را درگیر می کند. توصیه می شود که زنان در روزهای اول قاعدگی از نبات داغ استفاده کنند.

جلوگیری از تکرر ادرار

نبات در درمان مشکلات مثانه و سیستم مجرای ادراری بسیار موثر است. مثانه ضعیف ممکن است سبب تکرر ادرار شود. در طب سنتی تاکید شده است که از نبات برای درمان این مشکل استفاده شود. برای اثر بخشی بهتر توصیه می شود که چند تکه نبات را در دهان قرار داده و بمکید.

دیگر فواید

از فواید و خواص نبات می توان به درمان نقرس، رعشه، درمان تنگی نفس، پیسی، فلج عضلانی و تپش قلب اشاره کرد.

ویژگی های نبات مرغوب

از نبات با بلورهای شفاف استفاده کنید. نباتهایی که کدر هستند ناخالص بوده و کیفیت پایین تری نیز دارند. ویژگی های ظاهری نبات مرغوب علاوه بر داشتن بلورهای شفاف، داشتن قطر کم و دارا بودن جوهر قند است.

نبات به دلیل داشتن باف سفت تر نسبت به قند شیرین تر است. بخشی از بافت قند را هوا تشکیل می دهد و ترد تر است که این ویژگی در نبات وجود ندارد. به همین خاطر افراط در مصرف نبات ممکن است زمینه ساز بروز بیماری دیابت شود. همچنین افرادی که قند خون و اضافه وزن دارند نباید از نبات استفاده کنند.

تفاوت قند و نبات

خاصیت قند و شکر با خاصیت نبات متفاوت است ونبات طبیعت گرم‌تری نسبت به قند و شکر دارد. از این رو نبات در مشکل‌هایی مانند دل‌درد، نفخ و… استفاده می‌شود.

گاهی اوقات قند یا نبات را حرارت داده و آن را به اصطلاح می‌سوزانند. در این صورت خاصیت قند و نبات تغییر می‌کند. قند یک ماده هیدروکربن است و ترکیبی است از هیدروژن، کربن و اکسیژن. وقتی قند می‌سوزد کاراملیزه می‌شود و جالب است بدانید که بسیاری از رنگ‌های قهوه‌ای از جمله موادی که در نوشابه‌ها به کار می‌برند از حرارت دادن شکر و قند به دست آمده است.

به این ماده قهوه‌ای حاصل از حرارت دادن، کارامل گفته می‌شود که از نظر شیمیایی، ظاهر فیزیکی و حتی مزه با قند و شکر متفاوت است.

نبات سوخته هم دقیقا همین‌طور است. کریستال‌های ان می‌سوزند و یک جسم قهوه‌ای مایل به سیاه و با مزه‌ای بین تلخ و شیرینی تولید می‌شود که خاصیت قابض داشته و یکی از مهم‌ترین استفاده‌های آن در طب سنتی برای خوراندن به کودکان مبتلا به اسهال است.

پرهیز از مصرف بیش از حد

افراد نباید بیش از مقدار معمول از نباتها استفاده کنند زیرا مصرف بیش از حد هر ماده‌ای برای بدن زیان‌آور است. حتی اگر آن ماده ویتامین باشد. پس مصرف قند و شکر و نبات هم به میزان زیاد مضر است و تفاوتی بین آنها وجود ندارد به خصوص در کسانی که مشکل افزایش قندخون دارند.

انواع مختلف

شاخه نبات:

بلورهای نبات که به دور یک نخ تشکیل شده اند را شاخه نبات می گویند.

نبات چوبی:

بلورهای نبات به دور یک چوب تشکیل می شود. نبات چوبی نسبت به نبات های نی دار پلاستیکی بهداشتی تر است زیرا چوب سه مرتبه جوشانده می شود و کاملاً بهداشتی است اما نی های پلاستیکی غیر بهداشتی و سرطان زا هستند.

نبات دندانه:

این نوع نبات قابلیت شکنندگی بسیار بالا دارند و در چای راحت حل شده و برای مصارف خانگی آسان و مناسب می باشد.

نبات مخلوط:

این نوع نبات که در کف و جداره ی پاتیل ها به صورت تخته تشکیل می شود به دلیل شکل نامنظم آن بیشتر به صورت فله عرضه می گردد . غلظت خیلی زیاد شیره در کف پاتیل ها باعث تخته شدن این نبات می شود.

پرده نبات:

این نبات از نظر کیفیت با دیگر نبات های شاخه و چوبی هیچ تفاوتی ندارد و نباتی است که روی پاتیل ها تشکیل شده و تنها تفاوتش با نبات های دیگر ترد و نازک بودن آن می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.